O programie Reewolucja lidera

Biznes w świetle Ewangelii

Perspektywa rozwoju dla przedsiębiorców i pracodawców budujących biznes na wartościach. Wejdź na drogę duchowego rozwoju i stań się przywódcą, który swoją postawą będzie inspirował innych. Zmieniaj biznes, by lepiej służył tobie, współpracownikom oraz wszystkim, którzy korzystają z twojej wiedzy, pasji i energii. Spójrz na współczesne problemy jako na nowe możliwości. Razem z nami zmieniaj świat przez wiarę i osobiste zaangażowanie.

Dla kogo

Program jest adresowany do ludzi biznesu. Spotkania mają charakter otwarty, zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny, nie ma konieczności zgłoszeń. Koszt uczestnictwa – dobrowolna ofiara na pokrycie kosztów organizacyjnych.

Gdzie i kiedy

Spotkania z cyklu odbywają się regularnie w kilkunastu miastach Polski

Kalendarz

Tematy 2016

styczeń Konflikt wartości w praktyce. Wartości czy finansowe przetrwanie?
luty Pewną drogą w nieznane. Pokonać lęk przed zmianą
marzec Jakim być liderem? Przywództwo na co dzień
kwiecień Zysk jest nieważny czy najważniejszy? Między deklaracjami a praktyką
maj Czy istnieje sprawiedliwy podział zysku? Dylematy praktyczne
czerwiec Tworzenie dobra. Twoja praca ma głęboki sens
lipiec Uwolniony. Zalety dobrej organizacji w firmie
sierpień Nikt nie zrobi tego lepiej ode mnie. Moja rola w firmie
wrzesień Efektywny pracownik efektywnego szefa. Każdy ma swoją szansę
październik Szef firmy, szef rodziny. Zarządzanie kryzysowe w ciężkich czasach
listopad Dla siebie, dla rodziny. O pomnażaniu wolnego czasu
grudzień Więcej mieć, by bardziej być… Sukces po katolicku

Organizatorzy

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT oraz duchowni i świeccy współpracownicy.

W twojej miejscowości?

Nie ma jeszcze spotkań w twojej miejscowości? Zobacz szczegóły projektu zakładania nowych grup „Talent parafialny”.

On-line

Raz w miesiącu, dla całego świata, spotkanie w formie webinara. Następne spotkanie 4. lutego o godz. 2000. Zobacz szczegóły.

spotkanie-on-line

Konflikt wartości w praktyce

Coding Not Required

Temat stycznia

Cykl spotkań Reewolucja lidera rozpoczynamy od konfliktu wartości. Każdy z przedsiębiorców codziennie musi podejmować decyzje. Niektóre z nich są szczególnie trudne, ponieważ dotyczą wyboru pomiędzy kalkulacją ekonomiczną a wymaganiami wiary. Odwołamy się do przykładu podatków: redukować koszty czy też je uczciwie płacić? Wspólnie – korzystając z bogactwa wiedzy i doświadczenia – będziemy szukać odpowiedzi, w jaki sposób rozwiązywać dylematy moralne.

Treść spotkania

PDF do pobrania

On-line

Kolejne spotkanie on-line odbędzie się 4. lutego o godz. 2000. Zobacz szczegóły uczestnictwa.

Strefa audio

Świadectwa

Prezes Cnota
Mamy b. duży wpływ na to co wybieramy. A skarbówka może jej SIĘ uda nie dotrzeć do naszych machlojek. Jednak bez względu na to gdzie mam do czynienia z pieniędzmi i nie tylko Pan Bóg wymaga od nas wszystkich UCZCIWOŚCI w KAŻDEJ DZIEDZINIE. Czy to relacje Mąż -Żona, pity, szef -pracownik, konsument-sprzedający. A jak wiemy diabeł tkwi w szczegółach. Zwłaszcza to wychodzi w relacjach małżeńskich. JA w tym roku mogłam zgarnąć dużą kwotę ze skarbówki „bo mi się należało”. Jednak po przemodleniu i konsultacji z Panem Bogiem – doszliśmy do postanowienia, że to było by nie uczciwe – zwłaszcza iż syn coś sobie dorabia. I tak Bóg wszystko widzi. Mąż się b. zdenerwował – jak to co mamy d. pieniędzy? Chrystus POWIEDZIAŁ JAK JESTEŚCIE UCZCIWI W MAŁYCH POSTANOWIENIACH TO I DOPUSZCZĘ WAS DO WIĘKSZYCH. I tak się buduje zaufanie czy to w relacjach mąż -żona, zwłaszcza to ISTOTNE JEST co się dzieje po drodze na wyjazdach – do pracy. PRZECIEŻ JA ZARABIAM – SŁYSZY ŻONA – A DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH – MOŻE PRZED LUDŹMI SIĘ WIELE ZAMASKUJE, ALE PRZED BOGIEM W ŻYCIU!
Być może będę jedyną osobą, która zmieniła zdanie co do Urzędu Skarbowego.

Od 10 lat prowadzę firmę. Przez 7 lat prowadziłam ją w dużym mieście (tzw. dawnym wojewódzkim) i miałam na samą mysl o skarbówce zawroty głowy i nudności. 3 lata temu przeprowadziłam się (i firmę) do mniejszej miejscowości i obecnie mój urząd skarbowy mieści się w zdecydowanie mniejszym mieście. I, o dziwo, potrafią tam dbać o mnie jako płatnika składek, nie straszą mnie wezwaniami, lecz w razie problemów po prostu pani z urzędu dzwoni i mówi w czym problem, a ja to załatwiam w wolnej chwili i już. Jak pierwszy raz zadzwonili i powiedzieli że to skarbówka, to stanęłam na baczność, a Pani „że to mały problemik, musze tylko podjechać i poprawić, zaparafować, jak będę w pobliżu…”. Generalnie uważam, że w małych miejscowościach, gdzie urzędnik nie jest anonimowy, jest łatwiej.

Chcemy, czy nie chcemy – nasz Nauczyciel w Księdze Życia napisał: „cesarzowi co cesarskie a Bogu co boskie” – się należy. Wypada – niestety/na szczęście (!?) z tym się pogodzić i starać się mieć większy wpływ na sposób i styl rządzenia w kraju, który nam Stwórca wybrał. Trzeba mieć świadomość, że życia może nam nie starczyć na zrobienie niezbędnych porządków, w niechcianym przez nikogo temacie – rządzenia. Ale od czego „ufność wbrew nadziei”? Przydałaby się też wiara, która góry przenosi…

By wiedzieć więcej

Moralność podatkowa

Moralność podatkowa 2240

Nagrania audio z konferencji naukowej, która odbyła się w Krakowie.

Zobacz
O. Gniadek o podatkach

Kazanie wolnorynkowe

„Jezus płaci podatek pogłówny” – o. Jacek Gniadek SVD

Zobacz
Podatki w Piśmie Świętym

Podatki wg Jezusa

Sławomir Zatwardnicki lekko o sprawach trudnych.

Zobacz
Podatki i moralność

Podatki i moralność

Dariusz Dańkowski SJ o moralności podatkowej.

Zobacz

Twórcy programu

Reewolucja lidera to rewolucyjny program dla liderów biznesu, którzy chcą na rzeczywistość biznesową spojrzeć w duchu wiary.”

ks. Przemysław Król

sercanin z Duszpasterstwa TALENT

„Program efektywnej zmiany lidera i jego firmy.”

Zbigniew Sobkiewicz

przedsiębiorca i trener biznesowy z Wrocławia

Miejsce na Twoją opinię

review_tf1-compressor

Napisz do nas

🙂

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” prowadzi działalność dzięki Państwa dobrowolnym ofiarom. Będziemy wdzięczni za jednorazowe wpłaty, zachęcamy także do regularnych przelewów nawet niewielkich kwot. Przypominamy, że istnieje możliwość odliczenia złożonej darowizny od dochodu, ponieważ odliczeniu podlegają także ofiary na cele kultu religijnego. Podstawą odliczenia jest wpłata na rachunek bankowy.

Ofiary na rozwój duszpasterstwa

09 1020 2892 0000 5102 0211 6978
Księża Sercanie Talent Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców
ul. Saska 2, 30-715 Kraków
Darowizna na cele kultu religijnego

Dyskusja